Sredi marca je v dolini že pomlad in naše misli so bolj pri urejanju vrta, obrezovanju drevja in kolesarjenju, kot pa pri zimskih aktivnostih po snegu in snežni idili. Pohod na Dobrač, ki ga je organiziralo naše planinsko društvo, je bil kot naročen za uživanje v zimski idili. Zgodaj zjutraj smo se odpravili na pot in se po avtocesti zapeljali do Beljaka, od tam pa po gorski cesti na naše izhodišče.
Že prekrasen razgled s parkirišča nas je navdušil, …… zato smo se hitro pripravili za pohod in se mimo koče na parkirišču…… odpravili na pot proti vrhu Dobrača.Prekrasna zimska idila……in čudoviti razgledi so nas spremljali…… po lepo označeni poti. Široka in lepo urejena pot je primerna za pohodnike, turne smučarje, sankače in vse druge obiskovalce.Razgledi so segali vse do nam tako ljube Pece na vzhodu.Kmalu smo se dvignili dovolj visoko, da smo zagledali mogočen stolp oddajnika pod vrhom.Igra sonca in senc ob poti.V prekrasni zimski idili smo uživali in se počasi bližali……vrhu. Stolp je postajal vse večji.Pogled nazaj.Kar naenkrat smo bili pod mogočnim stolpom.Pogled na prehojeno pot.Od stolpa je do koče le nekaj minut hoje.Pogled na cerkev, ki so jo postavili rudarji in delavci konec 17. stoletja.Do vrha nas loči še ozek in izpostavljen greben.Pogled z vrha proti stolpu, prej omenjeni cerkvi, ……in proti slovenski cerkvi tik pod vrhom in po dolini Zilje pod nami.Vetrnica na vrhu je lepo narejena in zelo natančna. Razgledi z vrhu so bili res fantastični.Pogled od cerkve proti Julijcem s Špikom, Oltarji, Škrlatico, Triglavom, Razorjem in Prisojnikom.Koča na gori je lepo in moderno urejena in le malo je ostalo od prve koče, ki je bila zgrajena v začetku 19. stoletja.Še en pogled na cerkev od spodaj……preden se odpravimo v dolino. Vodnik se nam je odpeljal na smučkah, …… mi pa smo se počasi vračali proti izhodišču.Krasna zimska idila……in lepi razgledi so nas spremljali tudi na poti nazaj.Nikamor se nam ni mudilo, saj je bila hoja pravi užitek.Že tako dobro urejeno pot so z ratrakom potegnili na novo in nam še olajšali hojo proti parkirišču.Utrinek s poti.Pogled na Julijce od Špika do Mangarta. V krasnem vremenu smo (pre)kmalu prišli……do koče in…parkirišča, ki se je od jutra dodobra napolnilo.
Nazaj smo se namesto po avtocesti zapeljali po dolini Zilje do Borovelj, kjer smo zavili na cesto proti Selam in Železni Kapli. Tudi iz avta smo uživali v prekrasnih razgledih in tako zaključili prekrasen dan v hribih.
Pogled s Sel proti Košuti……in še pogled s sedla Šajda.