Lansko leto smo skupaj “trpeli” v Bavšici. Tam so se med nami spletle vezi in redno se srečujemo. Tokrat smo se dobili v Mežici, si najprej privoščili avanturo s kajaki v podzemlju Pece, nato pa v lepem vremenu nismo mogli brez pohoda na Peco. Verjetno je težko pričakovati, da bi sami planinski vodniki na kupu, obsedeli v kakšnem lokalu in tam poklepetali o opravljenih in načrtovanih turah. Narava in planine nas pač potegnejo, klepetamo lahko pa tudi med hojo, kajne.
Zbrali smo se pri Rudniku v mežici, kjer so nam dali čelade s svetilkami in površnike……ter nas z vlakcem odpeljali v Podzemlje Pece, kjer so nam najprej povedali, kako so nekoč delali rudarji,……nato smo se spustili do mesta, kjer smo si oblekli neoprenske obleke.Pripravljeni!Nato smo šli navzdol do obzorja, ki je zalito z vodo.Vodnik Miran nam je razložil kako in kaj, nato pa smo……začeli raziskovati podzemlje in naleteli tudi na kak slep rov.Raziskovali svoj prelep podvodni svet in se tu in tam srečali med sabo.Le kam sem jih pošiljal…Mi na spustu.Še drugi kajak na spustu.Pa še tretji.Še ena skupinska, preden gremo ven…Po dveurnem raziskovanju in uživanju s kajaki smo se odpravili nazaj proti površju……in kmalu prišli do dvorane in mesta, od koder smo se z vlakcem vrnili iz jame.Odpravili smo se do bivše karavle pod Peco, kjer smo začeli s pohodom.Pogled proti Uršlji gori.Teloh raste tudi pod Peco.Kmalu smo prišli do Koče na Peci, kjer so nam postregli z odlično pravo planinsko hrano.Ko smo se okrepčali in odžejali smo naredili še eno sliko pred kočo……in se odpravili na sedlo pod Malo Peco.Uživali smo v razgledih……se fotografirali……in zabavali.Ena skupina je šla še na vrh Pece, drugi pa smo se……mimo votline Kralja Matjaža vrnili do avtomobilov.
Prekrasen dan, preživet v odlični družbi. Vsem, ki bi radi doživeli nekaj posebnega, se odločite in pridite na avanturo s kajaki pod Peco. Ne bo vam žal!
En komentar Dodaj komentar